POCZUJ MAGIĘ ŚWIĄT – WROCŁAWSKIE ILUMINACJE ŚWIETLNE!

10/12/2017
- Rina Angelow-Rapita
POCZUJ MAGIĘ ŚWIĄT – WROCŁAWSKIE ILUMINACJE ŚWIETLNE!

Cały Wrocław rozbłysnął na święta! Iskrzące się światełka na tle zabytkowych budowli i kolorowych kamieniczek, pięknie ustrojone choinki i nadodrzańskie bulwary mieniące się tysiącem barw! Tak, Wrocław przywdział już „świąteczne wdzianko,” a wrocławskie ulice i place przyozdabiają  niesamowite iluminacje!

Dlaczego warto odwiedzić Wrocław w okresie świąteczno-noworocznym? Otóż, tylko raz do roku na ulicach jest tak nastrojowo, kolorowo i… świątecznie! Ta niesamowita, niepowtarzalna atmosfera zachwyci największych sceptyków, a wieczorny spacer zarówno dla młodszych, jak i dla starszych będzie bajkową przygodą. Hasłem przewodnim tegorocznych iluminacji są motywy ludowe zaczerpnięte z polskiej sztuki etnicznej, a w całym mieście znajdziecie ponad 300 świetlnych dekoracji!

Jeszcze do piątku – 22 grudnia, na Rynku czeka na Was Bożonarodzeniowy Jarmark, z mnóstwem kolorowych kramików, Bajkowym Laskiem dla dzieci i aromatycznym grzańcem dla dorosłych… Okres świąteczno-noworoczny to już czas, gdy główną rolę grać będą z powrotem kolorowe kamieniczki, pięknie oświetlona, 20-metrowa choinka, a miasto zwolni bieg i odzyska swój nostalgiczny charakter... Nam do szczęcia brakuje już tylko śniegu, na który z niecierliwością czekamy!

GDZIE ZNAJDZIECIE NAJPIĘKNIEJSZE ŚWIĄTECZNE ILUMINACJE? OTO NASZE PODPOWIEDZI:

  • Rynek – imponująca 20-metrowa choinka na tle Ratusza i kolorowych wrocławskich kamieniczek
  • Plac Nowy Targ – 10-metrowa choinka w towarzystwie ledowych kul świetlnych
  • Ostrów Tumski – pięknie oświetlony Most Zakochanych, świetlny labirynt na bulwarze Ks. Zienkiewicza oraz ledowa aranżacja ul. Katedralnej
  • Nadodrzańskie bulwary – ledowa aleja z kuli świetlnych na bulwarze Xawerego Dunikowskiego od strony przy Hali Targowej
  • Tunel świetlny na ul. Kuźniczej
  • Wrocławskie fontanny - na Pl. Gołębim, Pl. Orląt Lwowskich i Pl. Jana Pawła II
  • Plac przy Hali Stulecia

Zapraszamy Was gorąco do Wrocławia w okresie świąteczno-noworocznym! Polecamy Wam nasze oferty specjalne, wśród których znajdziecie specjalne zniżki na pobyty świąteczne i styczniowe. Do zobaczenia! 

2021

April (5) März (15) Februar (13) Januar (10)

2020

Dezember (3) November (2) Oktober (2) Juni (2) Mai (3) April (2) März (2) Februar (1) Januar (1)

2019

April (2) Januar (2)

2018

Dezember (1) August (1) Juli (2) Juni (1) Mai (1) April (3) Januar (1)

2017

Dezember (3) November (1) Oktober (1) August (1) Juli (2) Juni (1) Mai (2) April (2) März (2) Februar (1)

2016

Dezember (2) November (2) Oktober (1) Juni (1) Mai (1) April (1) März (4) Februar (4) Januar (2)

2015

Dezember (4) November (4) Oktober (6) September (4)
Nachrichtenarchiv

Newsletter abonnieren

Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen