Hotel Patio Wrocław – gdy historia łączy się z nowoczesnością.

08/09/2015
- Magdalena Szydłowska
Hotel Patio Wrocław – gdy historia łączy się z nowoczesnością.

Na początku naszej przygody z blogiem, chcielibyśmy nieco przybliżyć swoją historię. Hotel Patio jest to obiekt trzygwiazdkowy znajdujący się w samy centrum wrocławskiego Rynku, tuż obok jednej z najwyższych świątyń we Wrocławiu. 

Hotel Patio – pierwotnie znany jako Hotel Exbud, oddany został do użytku na przełomie 1996-1997 roku i trwale wpisał się ze swą działalnością w najlepszy, możliwy okres rozkwitu dla swojej branży.

Gdy w  1994 roku Exbud S.A. stał się właścicielem zrujnowanych  kamienic w centrum Wrocławia, których kapitalny remont rozpoczęto w kwietniu 1995 r., nie wiedział jeszcze, że będzie to strzał w dziesiątkę. Sam obiekt Hotelu stanowił  wówczas ogromne wyzwanie. Po pierwsze prace musiały przebiegać zgodnie z zaleceniami, a właściwie wymogami Głównego Konserwatora Zabytków. Nie oznaczało to wcale, że prace remontowe sprowadzały się jedynie do renowacji obiektu. Pomysł polegał, bowiem na tym, aby połączyć historię z nowoczesnością. Żeby to osiągnąć elewację budynku pozostawiono w stanie niezmienionym, unowocześniono natomiast wnętrze.

​        

                Efekt końcowy zachwycił wszystkich. Był on wynikiem zastosowania nowoczesnych rozwiązań technologicznych, przy zachowaniu pierwotnej koncepcji. Niesamowity efekt stworzyła panoramiczna winda, która poruszając się w otartym szybie pozwala na stopniowe odkrywanie piękna budynku. Również nowatorskie i widowiskowe jest przezroczyste pokrycie dachowe rozświetlające naturalnym blaskiem wnętrze obiektu. Uhonorowany w ogólnopolskim konkursie „Budowa Roku 1997” nagrodą III stopnia w kategorii obiektów handlowych i usługowych budynek nosił nazwę Centrum Biurowo-Handlowo-Hotelowego. Bardzo szybko Hotel Patio (wówczas Hotel Exbud) zyskał sobie renomę jednego z najlepszych we Wrocławiu.

Inwestycja hotelowa Exbudu okazała się na tyle trafna i dochodowa, że w listopadzie 2000 roku oddał on do dyspozycji kolejny obiekt hotelowy we Wrocławiu – trzygwiazdkowy Hotel Duet.

Exbud należący wówczas do firmy Skanska (o profilu stricte budowlanym)  w swoich długoterminowych planach nie przewidywał stałego prowadzenia działalności hotelarskiej. Efektem tego było wystawienie hoteli Patio i Duet na sprzedaż "w pakiecie", co oznaczało, że zainteresowany inwestor zakupi oba hotele, Dokładnie 29 kwietnia 2005 roku doszło do transakcji kupna–sprzedaży, a właścicielem został prywatny inwestor ze wschodniej Polski – Pan Sebastian Podkański. W rezultacie utworzono nową spółkę, która przybrała nazwę CRH Patio (Hotel Patio oraz Duet) i formę spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Od tego czasu na nowo zaczyna się historia Hotelu Patio. Stale modernizowane i odświeżane wnętrza ciągle zaskakują odwiedzających gości. Efektem tego, jest przynależność do czołówki wrocławskich hoteli od niespłna 20 lat!

2022

Oktober (2) August (2) Juni (2) Mai (1) April (1) Januar (1)

2021

April (5) März (15) Februar (13) Januar (10)

2020

Dezember (3) November (2) Oktober (2) Juni (2) Mai (3) April (2) März (2) Februar (1) Januar (1)

2019

April (2) Januar (2)

2018

Dezember (1) August (1) Juli (2) Juni (1) Mai (1) April (3) Januar (1)

2017

Dezember (3) November (1) Oktober (1) August (1) Juli (2) Juni (1) Mai (2) April (2) März (2) Februar (1)

2016

Dezember (2) November (2) Oktober (1) Juni (1) Mai (1) April (1) März (4) Februar (4) Januar (2)

2015

Dezember (4) November (4) Oktober (6) September (4)
Nachrichtenarchiv

Newsletter abonnieren

Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen