Walentynkowe oczekiwania

09/02/2016
- Monika Stocka
Walentynkowe oczekiwania

Kochani, zastanawialiście się kiedyś skąd wzięło się to miłe święto i kto jest jego patronem ? Cóż, Świętych Walentych było kilku, kilka jest też legend o pochodzeniu święta. 

Najbardziej popularna głosi, że Święto zakochanych ustanowione zostało na pamiątkę Walentego -  rzymskiego kapłana któremu ścięto głowę w czasie panowania cesarza Klaudiusza II. Młodego księdza spotkała śmierć, ponieważ udzielał ślubów młodym, pomimo wyraźnego zakazu władcy, który uważał  że najlepszymi żołnierzami są mężczyźni samotni. Sam Walenty z tego właśnie powodu uważany jest często za patrona zakochanych. 

Dzień Zakochanych jest obchodzony niemal na całym świecie. A co kraj, to obyczaj. W Stanach Zjednoczonych Walentynki to święto nie tylko dla par. Drobiazgami obdarowuje się rodzinę, bliskich przyjaciół, a nawet współpracowników. Najpopularniejszym prezentem walentynkowym jest bombonierka w kształcie serca.  

Czy wiedzieliście, że we Francji walentynki są hucznie obchodzonym świętem narodowym ? Zamiast klasycznych kartek z życzeniami do ukochanej osoby, francuzi obdarowują się bukietami kwiatów. Bardzo popularne są również zaproszenia do teatru i romantyczne kolacje przy świecach.

Włosi charakteryzują się bardzo „kochliwą” naturą. 14 lutego na ulicach słonecznej Italii zdecydowanie króluje czerwień. Panowie obdarowują swoje ukochane czerwoną bielizną, a Panie dla swoich mężczyzn wybierają szeroki asortyment garderoby. Włosi wierzą także, że pierwszy mężczyzna jakiego ujrzy tego dnia niezamężna kobieta, zostanie jej mężem przed upływem roku.

Nieco inaczej Walentynki obchodzą Hiszpanie. W ich przekonaniu prezent na dla ukochanej osoby powinien być przede wszystkim praktyczny, tak więc Panie dostają zazwyczaj… sprzęty AGD, a panowie elektroniczne gadgety J

Wiecie jak Święto Zakochanych wygląda w odległej Japonii ? Może Was to zaskoczyć, ale przyjęto tam zwyczaj, w którym to właśnie kobiety obdarowują mężczyzn podarunkami.

A jak wyglądają wasze plany na Walentynki ? Macie już jakieś oryginalne pomysły ? A Może dopiero szukacie ciekawych propozycji. Nasza propozycja jest następująca : wspólny spacer po urokliwych uliczkach wrocławskiego Rynku, Most zakochanych, kolacja przy świecach, a rano śniadanie podane do łóżka. Kto nie chciałby spędzić w taki sposób tego wyjątkowego Święta!

Jeśli macie wątpliwości zdradzimy Wam, że Nasz Szef Kuchni specjalnie dla Was przygotował niespodziankę - menu skomponowane na bazie samych afrodyzjaków. Dziki łosoś, Małże św. Jakuba, czekolada i inne pyszności – to wszystko znajdziecie w Restauracji Patio.

Jeżeli chcielibyście zaskoczyć swoją drugą połówkę jeszcze bardziej i potrzebujecie pomocy, nasz zespół z przyjemnością pomoże Wam w realizacji własnych pomysłów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zakochanych oraz życzymy samych uroczych chwil spędzonych we Wrocławiu.

 

2022

October (2) August (2) June (2) May (1) April (1) January (1)

2021

April (5) March (15) February (13) January (10)

2020

December (3) November (2) October (2) June (2) May (3) April (2) March (2) February (1) January (1)

2019

April (2) January (2)

2018

December (1) August (1) July (2) June (1) May (1) April (3) January (1)

2017

December (3) November (1) October (1) August (1) July (2) June (1) May (2) April (2) March (2) February (1)

2016

December (2) November (2) October (1) June (1) May (1) April (1) March (4) February (4) January (2)

2015

December (4) November (4) October (6) September (4)
News archive

Subscribe Newsletter

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close