DZIEŃ BABCI I DZIADKA

20/01/2020
- Marcin S.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Białe włosy, cudne okulary, skaczące szczęki i mądre opowiastki, nikt nam tego nie zapewni jak Dziadkowie nasi kochani!!

21 – 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Nasi dziadkowie, choć często potrafią nam pokiwać palcem, wytknąć wszelkie błędy, nauczać jak mamy żyć i postępować, warto pamiętać, że i tak zawsze będą na nas czekać z otwartymi ramionami. Nie bez przyczyny dziadkowie zawsze kojarzą się nam z troską i rozpieszczaniem. To właśnie oni tworzą naszą historię rodziny. Dzięki nim możemy dowiedzieć się dużo o przeszłości naszych pokoleń, a przede wszystkim o ciekawych historiach naszych rodziców, w których nie zawsze byli tacy grzeczni. To właśnie dzięki naszym babciom w domach rozsiewał się zapach świeżego ciasta. Nie kto inny jak nasi dziadkowie opowiadali nam o swoich wojennych przygodach. To właśnie od nich często wzrastał nasz fundusz gotówkowy, który radował kieszeń i duszę. Niesamowite jest to, jak nasi dziadkowie przepełnieni są historią życia, którą widać po ich wyglądzie i sposobie bycia.  

 

Skąd się wziął Dzień Babci i Dziadka?

Pomysł utworzenia Dnia Babci, jako święta, w Polsce pojawił się w tygodniku „Kobieta i Życie” w 1964 roku. Jego głównym pomysłodawcą był dziennikarz Kazimierz Flieger.

Dzień Dziadka został przeniesiony do nas z USA i Kanady, w latach 80. XX wieku, gdzie odpowiednikiem dni dziadka i babci jest jeden Narodowy Dzień Dziadków.

Bez względu na datę, to święto jest uroczyście celebrowane w wielu krajach na wszystkich kontynentach.

Pamiętajmy!

            Jest to święto o długiej tradycji. Uśmiech, który widzimy przy odwiedzinach naszych dziadków, jest wart wszystkiego. Pamiętajmy, aby w tak wyjątkowym dla nich dniu nie zapomnieć o drobnym prezencie, upominku, geście, który przypomni im jak ważni i wyjątkowi są dla nas. Niech naszej uwadze nie ujdzie opieka nad nimi, tak jak oni opiekowali się gdy byliśmy małymi brzdącami. Kontynuujmy te święto pełną parą i przekazujmy je dalszym pokoleniom. Niech pamięć o naszych Kochanych Dziadkach trwa wiecznie! ❀◕ ‿ ◕❀

2021

Kwiecień (5) Marzec (15) Luty (13) Styczeń (10)

2020

Grudzień (3) Listopad (2) Październik (2) Czerwiec (2) Maj (3) Kwiecień (2) Marzec (2) Luty (1) Styczeń (1)

2019

Kwiecień (2) Styczeń (2)

2018

Grudzień (1) Sierpień (1) Lipiec (2) Czerwiec (1) Maj (1) Kwiecień (3) Styczeń (1)

2017

Grudzień (3) Listopad (1) Październik (1) Sierpień (1) Lipiec (2) Czerwiec (1) Maj (2) Kwiecień (2) Marzec (2) Luty (1)

2016

Grudzień (2) Listopad (2) Październik (1) Czerwiec (1) Maj (1) Kwiecień (1) Marzec (4) Luty (4) Styczeń (2)

2015

Grudzień (4) Listopad (4) Październik (6) Wrzesień (4)
Archiwum aktualności

Zapisz się do newslettera

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij