WE WROCŁAWIU WYSTARTOWAŁ WŁAŚNIE JARMARK BOŻONARODZENIOWY!

20/11/2017
- Magdalena Szydłowska
WE WROCŁAWIU WYSTARTOWAŁ WŁAŚNIE JARMARK BOŻONARODZENIOWY!

W weekend 17-19 listopada wrocławski Rynek zamienił się w tętniący życiem, pełen blasków i kolorów Jarmark Bożonarodzeniowy! Jest to dla nas sygnał, że Święta tuż tuż… Planujecie odwiedzić Wrocław? Przełom listopada i początek grudnia to idealny czas na wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska!

To już dziesiąta edycja
Jarmarki, w dosłownym tłumaczeniu to „doroczne targi”, które od stuleci organizowane były na placach, skwerach i rynkach większych miast. Tradycja ta do Wrocławia zaczerpnięta została z sąsiadujących Niemiec, gdzie świąteczne jarmarki organizowane są od XIV wieku. W tym roku odbywa się jubileuszowa, dziesiąta już edycja wrocławskiego kiermaszu! 
 
Nowości i niespodzianki
W tym roku wrocławski jarmark oprócz Rynku, ulicy Świdnickiej i ulicy Oławskiej zwiększy swój zasięg i po raz pierwszy zagości w przestrzeni Placu Solnego, w pobliżu wrocławskich kwiaciarek, gdzie będzie można skosztować ptysiowych gofrów, placków ziemniaczanych i innych pyszności oraz zakupić naturalne kosmetyki lub świąteczne ozdoby. Na Placu Solnym zawita oryginalny domek z tarasem widokowym, gdzie będzie można spróbować gorących napojów, podziwiając jednocześnie panoramę Jarmarku. Powstanie również Zimowy Labirynt, którego przejście sprawi frajdę nawet najbardziej wymagającym gościom. Wśród nowości pojawią się również atrakcje dla najmłodszych – przy wrocławskiej choince pojawi się dziecięca karuzela „Rudolf i Przyjaciele”. 
 
Do kiedy trwać będzie Jarmark we Wrocławiu?
Nie mamy wątpliwości, że zarówno mieszkańców Wrocławia jak i turystów czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji. Koniecznie trzeba wybrać się na wrocławski Rynek i poczuć magię nadchodzących świąt, aby krasnal Prezentuś mógł spełnić najskrytsze życzenia. Szczególnie gorąco zachęcamy Was do zaplanowania wizyty w naszym pięknym mieście 1 grudnia, gdzie planowane jest uroczyste rozświetlenie choinki przez Św. Mikołaja i kolorowe elfy. Zapraszamy serdecznie do Wrocławia w ten magiczny, przedświąteczny czas. Jarmark Bożonarodzeniowy trwać będzie aż do piątku, 22 grudnia.

2020

Październik (2) Czerwiec (2) Maj (3) Kwiecień (2) Marzec (2) Luty (1) Styczeń (1)

2019

Kwiecień (2) Styczeń (2)

2018

Grudzień (1) Sierpień (1) Lipiec (2) Czerwiec (1) Maj (1) Kwiecień (3) Styczeń (1)

2017

Grudzień (3) Listopad (1) Październik (1) Sierpień (1) Lipiec (2) Czerwiec (1) Maj (2) Kwiecień (2) Marzec (2) Luty (1)

2016

Grudzień (2) Listopad (2) Październik (1) Czerwiec (1) Maj (1) Kwiecień (1) Marzec (4) Luty (4) Styczeń (2)

2015

Grudzień (4) Listopad (4) Październik (6) Wrzesień (4)
Archiwum aktualności

Zapisz się do newslettera

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij